Menu
Your Cart

CUMALIKIZIK-MUDANYA -TRİLYE 24 KASIM

CUMALIKIZIK-MUDANYA -TRİLYE 24 KASIM
CUMALIKIZIK-MUDANYA -TRİLYE 24 KASIM
CUMALIKIZIK-MUDANYA -TRİLYE 24 KASIM
New
CUMALIKIZIK-MUDANYA -TRİLYE 24 KASIM
CUMALIKIZIK-MUDANYA -TRİLYE 24 KASIM
CUMALIKIZIK-MUDANYA -TRİLYE 24 KASIM
CUMALIKIZIK-MUDANYA -TRİLYE 24 KASIM


CUMALIKIZIK-MUDANYA-TİRİLYE TURU (GÜNÜBİRLİK)

 Sabah belirtilen kalkış noktalarında buluştuktan sonra araç içerisnde çay-kahve servisi eşliğinde   Cumalıkızık’a geçiyoruz. Cumalıkızık konaklarında alacağımız sınırsız serpme kahvaltı sonrası Cumalıkızık Köyü ( Cumalıkızık yerleşiminin güney doğusunda Uludağ eteklerindeki Ihlamurcu mevkiinde Bizans devrine ait bir kilise kalıntısı 1969 yılında tespit edilmiştir. Kilise kalıntısının yüzeyde rastlanan bazı mimari parçaları Bursa yakınlarında kurulan Osmanlı Beyliği kuruluşundan kısa zaman sonra bölgeye hakim olmayı başarmış, 1326 yılında Bursa’yı, 1331 yılında İznik’i fethederek yörede varlığını kesin olarak kabul ettirmiştir. Cumalıkızık vakıf köyü olarak kurulmuştur ve bu özelliğini yerleşim dokusu konut mimarisi, yaşam biçimine yansıtmıştır. Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadilerin arasında sıkışıp kalan yöre köylerine bu konumlarından dolayı ”kızık” adı verilmiştir. Köylerin birbirlerinden ayrılması için de dereye yakın olanına Derekızık, Fidye verene Fidyekızık ve Kızık köylerinden topluca gidilerek cuma namazı kılınan köye de Cumalıkızık adları verilmiştir) gezimiz sonrası Mudanya’ya geçiyoruz.Roma, Bizans ve Osmanlı döneminin izlerini göreceğimiz Mudanya’da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinden biri olan, Türk Yunan ateşkes antlaşması’nın imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mudanya Mütakere Binası ve 8. Yüzyıl Bizans yapısı olan Kumyaka Kilisesini geziyoruz.Buradan kiliseleri ve zeytinleriyle meşhur Tirilye (Zeytinbağı)' ye varıyoruz.Aya Yani Manastırı (Taş Mektep Ryhban Okulu ),Fatih Camii-St.Stephanos Kilisesi,Büyük Kilise (Kenolaksos-Trigleia)gezilecek yerler arasında,vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz dünyaca ünlü sızma yağını, salamura zeytini ve taş fırın ekmeği alabilirler,balık yiyebilirler.Sonrasında Kocaeli'ye dönüş yoluna geçiyoruz ve bir sonraki Club Koza Tur Organizasyonda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Yorum Yap

Unlimited Blocks, Tabs or Accordions with any HTML content can be assigned to any individual product or to certain groups of products, like entire categories, brands, products with specific options, attributes, price range, etc. You can indicate any criteria via the advanced product assignment mechanism and only those products matching your criteria will display the modules.

Also, any module can be selectively activated per device (desktop/tablet/phone), customer login status and other criteria. Imagine the possibilities. 

  • Stock: In Stock
  • Model: GUN06
150,00₺