Menu
Your Cart

SAFRANBOLU-AMASRA TURU

SAFRANBOLU-AMASRA TURU
SAFRANBOLU-AMASRA TURU
SAFRANBOLU-AMASRA TURU
SAFRANBOLU-AMASRA TURU
SAFRANBOLU-AMASRA TURU
CLUB KOZA TUR
TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELER BİRLİĞİ ÜYESİ +A GRUBU BİR TATİL VE TURİZM ŞİRKETİDİR. TÜRSAB A-9037 Detaylı Bilgi ve Rezervasyon : 0554 772 59 59
0,00₺

                                          SAFRANBOLU-AMASRA  TURU

                                                        


1.Gün Kocaeli –Amasra-Amasra Konaklama

Hareket noktalarımızdan katılan misafirlerimizin alınmasının ardından Adapazarı, Düzce, Bolu, Yeniçağa, Mengen, Devrek, Bartın üzerinden Club Koza Tur ve Tatilkocaeli.com ikramları eşliğinde Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan ve Fatih Sultan Mehmet’in ‘’Lala Lala Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) bu mu ola?’’ dediği ve hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’yı tepeden görebileceğimiz Bakacak Tepesinde Fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsüne geçiyoruz. bir müze kent olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısına geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Amasra’ da Deniz manzaralı lüks otelimizde konaklıyoruz. . Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Araç içinde; kaşarpeyniri ve zeytinli fırında özel pişirilmiş 80 gr sandwich ekmeği, kahvaltılık küçük domatesler, salatalık, krem peynir, Meyve olarak muz, şekerleme, çay, kahve çeşitleri, su, ıslak mendil servisi yapılacaktır. (Fiyata dahil)

Öğle Yemeği: Mevsim Balıkları, Meşhur Amasra Salatası (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.
Yol Bilgileri: Kocaeli- Amasra ve çevre gezileri 380 km

2.Gün Amasra-Safranbolu-Kocaeli Varış

 

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından sonra  Bartın üzerinden ağaçların doğal tüneller oluşturduğu Türkiye’nin en keyifli yollarından birisini kullanıp Ahmet Usta geçidinden geçerek Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Tarihi Safranbolu’ya ulaşarak yapımı 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile sizi cezp edecek olan Kaymakamlar Konağı’na gidiyoruz. Konak gezimiz esnasında Hayat, Harem ve Selamlık bölümlerini geziyoruz.  Safranbolu tarihinin izlerini görebileceğiniz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken eski Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler çarşılarını, kentin etrafında uzaktan gördüğümüz kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu Kanyonunu, ve öyküsüyle sizi şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camiini gördükten sonra günümüzde otel olarak da kullanılan Cinci Hanı (panaromik) görüyoruz. Tarihi çarşının içinde yapacağımız yürüyüş içerisinde Köprülü Mehmet Paşa Camii ve bahçesindeki güneş saatini gördükten sonra Yemeniciler Arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğiniz ve en az Safranbolu’nun kendisi kadar ünlü olan, İmren lokum çeşitlerini tadabileceğiniz çarşıdaki serbest zamanımızın ardından Bektaşiliğin izlerinin hala görülebildiği ve bölgenin en eski köylerinden birisi olan Yörük Köyüne ulaşıyoruz. Köy içerisinde vereceğimiz serbest zamanda köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp konakların arasında dolaşabileceğiz  Leyla Gencer gibi dünyaca ünlü isimlerin doğduğu bu yerleşim yerinde geçireceğimiz keyifli anları hafızamıza kazıyarak Kocaeli’ye doğru dönüş yoluna geçiyoruz .. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Club Koza Tur –tatilkocaeli.com organizasyonunda daha buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.(fiyata dahil)
Öğle Yemeği: Safranbolu da yöresel yemek (ekstra)
Akşam Yemeği:
 Mola verilecek dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor. (Ekstra)
Yol Bilgileri: Amasra-Safranbolu 96 km Safranbolu çevre gezileri 55 km, Safranbolu-İzmit 310 km.  Toplam : 461 km

 

Gezi Boyu Toplam Yol : 841 km

 


Yorum Yap

Tur hakkında genel bilgilendirme

İptal şartları

Vize bilgileri