Menu
Your Cart

KARADENİZ GÜRCİSTAN KÜLTÜR TURU

KARADENİZ GÜRCİSTAN KÜLTÜR TURU
CLUB KOZA TUR
TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELER BİRLİĞİ ÜYESİ +A GRUBU BİR TATİL VE TURİZM ŞİRKETİDİR. TÜRSAB A-9037 Detaylı Bilgi ve Rezervasyon : 0554 772 59 59
0,00₺

Kültür Turunun Keyfi Kocaelide ClubKoza Tour

                                           KARADENİZ- GÜRCİSTAN TURU 

                                                                                                           7 GÜN 6 GECE OTEL KONAKLAMASI

                                                                             KARAGÖL-KAVRON-AYDER-UZUNGÖL-LUSTRA&KARASTER YAYLALARI.

                                                                                                                 "Batum Turu Fiyata Dahil"

                                                                    Mavinin En Mavisine, Yeşilin En Yeşiline ve Kültürün En Keyiflisine Yolculuk

HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI – SAMSUN – ATATÜRK HEYKELİ – BANDIRMA VAPURU – ORDU- BOZTEPE – TRABZON –  AYASOFYA MÜZESİ – TELKARİ – MAÇKA- SÜRMENE – UZUNGÖL - AYDER YAYLASI – FIRTINA DERESİ - MİKRON KÖRPRÜSÜ – GELİN DÜVENİ ŞELALESİ- SÜMELA MANASTIRI – ZİGANA GEÇİDİ- AYDER – KAÇKARLAR – KAVRON KARAGÖL – HOPA - BATUM TURU – ÇORUH NEHRİ TİYATRO BİNASI - MEDEA HEYKELİ - BATUM LİMANI - ORTA CAMİİ – SARP SINIR KAPISI – HOPA- RİZE -  TRABZON

1. Gün

Saat 23:30'da belirlenen yerden hareketle sabah saatlerinde yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Amasya'ya varıyoruz. Programımıza Ferhat ile Şirin kanallarıyla başlıyoruz. Sonrasında Amasya müzesi ile devam ediyoruz. Burada arkolojik ve etnografik eserlerin yanında bir de MUMYALAR bölümü ilginizi çekecek yerler arasında olacak. Daha sonrasında ise II Beyazıt külliyesi, ŞEHZADELER PARKI, hAZERAANLAR KONAĞI, KRAL KAYA MEZARLARI, YEŞİLIRMAK VE AMASYA KONAKLARIdiğer göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Öğle yemeğimizi de Amasyada aldıktan sonra Samsun ve Ordu güzergahından devam edip Ordu Boztepe'ye çıkıyoruz sonrasında ise akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Trabzon'a varıyoruz Atatürk köşkü, Ayasofya camii ve kazzaziye atolyesi ziyaretlerimizin ardından öğle yemeği ve meşhur  sütlacını takacağımız Hamsiköy'e geçiyoruz. Yemek sonrası Zigana tünelini aşıp Karaca Mağarasına varıyoruz. Son olarak ise Sümela manastırını ziyarete çıkıyoruz ve ardından  otelimize geçip konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün

Kahvalti sonras Surmene'ye variyoruz. Burada unluSurmene bicaklarindan alma imkanimiz olacakti ardinfan Rize merkezde bulunan kalesine çıkıyoruz ve Rize merkezde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Rize bezi dokumaa atölyesine geçip bili aldıktan sonra alışverişlerimizi yapıyoruz. Burdan yolculuğumuz Hopa'ya devam edecek öğe yemeği sonrası Batum'a geçmek için Sarp sınır kapısına geçiyoruz  ( T.C. vatandaslari pasaportsuz olarak  uzerinde  t.c vatandaslik numarasinin bulundugu nufuz cuzdanlariyla giris yapabilirler. Nufus cuzdanlarinin yipranmamis olmasina dikkat edilmeli)  Batum'da ilk olarak Gonyo kalesi, Coruh nehrini gorecegiz sonrasinda ise Orta Camii'ni gorup Turk mahallesinden gecerek Batum sokaklarini kesfe cikiyoruz. Ilginc mimarisiyle dikkatinizi cekecek olan Batum'da ayrica Avrupa meydani, Ermeni ortdoks kilisesi, Medea ve Poseydon heykellerini gorup sahilde serbest zaman veriyoruz.  Akşam yemegimizi de burada aldiktan sonra donuse gecip cikis islemlerimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. NOT; Gürcistan Sınır kapısında yeni cipli kimlik bulundurulması zorunludur. Eski kimliği olan misafirlerimizin yeni cipli kimlik başvurusu yaparak almaları zorunluluktur. Alınmaması durumunda firmamız olacaklardan sorumlu tutulamaz. Gümrük polisleri şüpheli gördüğü kişilerinde ülkeye giriş iznine müsaade etmez bu durumda firmamızın sorumluluğu ve ya insiyatifi yoktur. Acentemiz yolcunun Türkiye konaklamasını sağlamaya çalışır ve yolcu grubu tura devam etmek için bekler. 

4. Gün

Kahvaltı sonrası dileyen misafirlerle Borçka Karagöle gidiyoruz (ekstra)  Katılmayacak olan misafirler otelde kalabilirler. Karagöl turumuz sonrasında diğer tüm misafirlerle birlikte Ayder yaylasına geçip yayla yürüyüşü sonrasında 2 gün  üst üste konaklayacağımız yayla otelimize geçiyoruz. 

5. Gün

Sabah kahvalti sonrasi dileyen misafirlerimizle Kaçkar dağlarını keşfe çıkıyoruz (ekstra) 2200 m rakımda bulunan YUKARI kavrun yaylasına minibüslerle cıkıp gerçek bir yaylanın tadını çıkarıyoruz. Sonrasında otelimize dönüp diğer misafirlerimizi de alip yine büyük bir keyif alacağınız Zilkale Turuna çıkıyoruz (ekstra). sonrasında Fırtın deresi kenarında öğle yemeğini alacağız bu esnada dileyen miisafirler Zıpline ya da Rafting yapabilirler (ekstra ) sonrasına otelimize geçiyoruz.


6. Gün

Kahvaltı sonrası Uzungöl'e geçiyoruz burada dileyen misafirlerle Karaster ve Lostra yaylalarina (ekstra) tur yapabiliriz. Uzungolde verecegimiz serbest zaman sonras Akçaabat'ın meşhur köftesini tadacağımız restoranımıza geçiyoruz. yemek sonrası Tirebolo'da bulunan çay fabrikasını ziyaret edip çayın işlenii hakkında bilgiler aldıktan sonra bizlere ikram edilecek olan çaylarımızı yudumluyoruz. Çay alişverişlerimizi de tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz.

7. Gün

Samsun'a geciyoruz. Burda Ataturk heykeli ve Bandirma vapuru ziyaretleri sonrasi oglen yemegimiz alıp Ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor Kocaeli' ye yola çıkıyoruz. SİZ SAYIN MİSAFİRLERİMİZİ DİĞER TURLARDA TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE ALDIĞIMIZ NOKTALARDA BIRAKIYORUZ.

Tur Ücretine Dahil Olanlar ; 6 Adet açık büfe sabah kahvaltısı, 5 adet set menü yada açık büfe akşam yemeği, 6 gece 4 yıldızlı otel konaklaması, Batum gezisi Konforlu araçlarımız ile ulaşım, araç içi 1 adet kahvaltı servisi, araç içi tatlı ve içecek hizmetleri, Rehberlik hizmetleri, 1618 sayılı kanun gereği Seyahat sigortası.

Tur Ücretine Dahil Olmayanlar; Yolda alınan tüm yemekler ve içecekler, Otellerde alınan içecekler, Müze giriş ücretleri  ve ekstra olarak belirtilen diğer hizmetler, batum çıkış harcı ve batum akşam yemeği.

Otobüslü turlarda 0,00 ve 1,99 yaş arası çocuktan ücret alınmaz ve koltuk verilmez. Özel olarak koltuk talep edilmesi durumunda koltuk bedeli alınır. 0-7 yaş ek hizmet bedeli ödemez. 1618 sayılı seyahat sigortası acentenin iflası durumunu ve paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Mesafeli satış sözleşmesi, teslimat ve iade koşulları, gizlilik ilkeleri sanal mağaza sayfamızın müşteri hizmetleri kısmında belirtilmiştir. Hizmet satın alan misafirlerimiz bu sözleşmeleri kabul etmiş sayılır.

Kalkış Durakları; Çayırova Mc. Donalds, Gebze center avm durağı, Hereke İtfaiye, Körfez yeni belediye binası durağı, Derince saray taksi karşısı, İzmit Yahya Kaptan.  Karamürsel Gölcük bölgeleri için servis araçlarımız vardır.

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez

Yorum Yap

Tur hakkında genel bilgilendirme

İptal şartları

Vize bilgileri