Menu
Your Cart

GAP TURU

GAP TURU
GAP TURU
GAP TURU
GAP TURU
GAP TURU
GAP TURU
GAP TURU
GAP TURU
GAP TURU
GAP TURU
GAP TURU
CLUB KOZA TUR
TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELER BİRLİĞİ ÜYESİ +A GRUBU BİR TATİL VE TURİZM ŞİRKETİDİR. TÜRSAB A-9037 Detaylı Bilgi ve Rezervasyon : 0554 772 59 59
0,00₺

Kültür Turunun Keyfi Kocaeli'de ClubKoza 

 GAP TURU 

                                         7 GECE 8 GÜN 6 GECE OTEL KONAKLAMASI


Tarsus-Adana-Hatay-Kahramanmaraş-Adıyaman-Diyarbakır-Hasankeyf- Midyat-Dara Antik Kenti-Mardin-Atatürk Barajı-Şanlıurfa-Birecik-Halfeti-Gaziantep


1.GÜN
Sizlere belirtilen duraklardan hareketle İzmit den kalkış. Adapazarı, Ankara, Aksaray, üzerinden Adana’ya varış.


2.GÜN
3500 yıldır adı Tarsus olan ilçemize varışımız ardından Kuran-ı Kerimin Keyf suresinde geçen yedi uyurların mağarası Ashabı Keyf ziyareti sonrası Aziz Paul kilisesi ve evi, eski Tarsus evleri, Nusret Mayın Gemisi ve Tarsus Şelalesi, oradan Adana’ya geçiyoruz. Adana’da sırası ile Seyhan Nehri, Sabancı Camii, Taşköprü sonrası ezan, çan, hazan, künefe, asi nehri, şelaleleri, farklı inanışları ile Hatay’a geçiyoruz. Habibi Neccar Camii, Katolik Kilisesi ,Harbiye Şelalesi,Hatay Arkeoloji Müzesi, Hatay uzun çarşının geçmişine kendimizi bıraktıktan sonra akşam yemeği, konaklama ve dinlenmek için Hatay’dayız.


3.GÜN
Hatay’dan açıkbüfe alacağımız kahvaltı sonrası ayrıldıktan sonra Kahramanmaraş’a varıyoruz. Kahramanmaraş’ta tarihi kaleyi gezip meşhur Maraş dondurması yedikten sonra Kahramanmaraş çarşısında serbest zaman veriyoruz. Mola sonrası Adıyaman yollarına çıkıyoruz ve Adıyaman’ da bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağına çıkıyoruz ve tabi ki o müthiş gün batımını çekmeden dönmüyoruz. Daha sonra tekrar dinlenmek ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.


4.GÜN
Sabah kahvaltısı ardından otelden ayrıldıktan sonra Fırat Nehri üzerine kurulu olan Atatürk Barajı’nı sehir terasından izliyoruz ve oradan Atatürk Barajı üzerindeki asma köprüden geçerek panaromik fotoğraf çekerek Güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da 9000 yıllık tarihi surlar, Dağ kapı, Yeni kapı ve Mardin kapı, 10 Gözlü Köprü, Diyarbakır Ulu Camii ve yaş 35 yolun yarısı diyen Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu evi geziyoruz. Diyarbakır gezimizi tamamlayıp Batman üzerinden Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Türkiye de ilk petrol kuyusunun bulunduğu Batman’da öğle yemeği sonrası hareket ile yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz.Hasankeyf gezimizi tamamlayıp Midyat’a ; Sıla dizisinin çekildiği evleri ve Gümüş Telkari satın alabilecek çarşıdaki serbest zaman sonrası aracımızda buluşarak Midyat’ın en lüks otelinde konaklama için hareket ediyoruz.


5.GÜN
Midyat’ta alınan açık büfe kahvaltı sonrası Mardin’e Hz. İsa dan sonra 5. yüzyılda inşa edilen ve halen kullanılmakta olan DayrulZaferan Manastırı, 15.yüzyılda Akkoyunlu hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi, eski ermeni konağı olan PTT binası, Ulu Camii, tarihi çarşılar, Sabancı müzesi, Dara Antik Kenti, Beyaz Su,Nusaybin , Mardin’i daha iyi tanıyabilmek için dar sokaklarda yolculuk yapıyoruz. Dinlenmek ve akşam yemeği için Mardin’de Lüks Otelimizde konaklıyoruz. Arzu eden konuklarımız Mardin gece turuna katılabilir.

6.GÜN
Sabahleyin alacağımız kahvaltıdan sonrasında tarihi İpek yolu, Kızıltepe /Viran şehir üzerinden peygamberler şehri olan Şanlıurfa’ya devam ediyoruz Eyüp peygamberin köyüne uğruyoruz sonrasında Harran’ı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molamızı veriyoruz ve Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl ,Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim makamından ötürü ismi alan makam Camii , Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz ve sonrasında tarihi çarşılarda geziyoruz. Serbest alışveriş sonrası Göbeklitepe Arkeolojik alan ziyaretimiz ardından akşam yemeği ve dinlenmek için oteleimize yerleşiyoruz ,arzu eden konuklarımız ile tur ücretine dahil olan Urfa kültür turunun bir parçası haline gelen Sıra Gecesi katılıyoruz.


7.GÜN
Atatürk Barajı’nın yapımı sırasında bir kısmı sular altında kalan siyah gülü ile meşhur Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat süren tekne turu (ekstra) ardından büyük bir kısmı sular altında kalan Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, Camii gibi tarihi yapıları gördükten sonra Halfeti’den ayrılarak Kelaynak kuşlarını görüyoruz. Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi Gaziantep’te aldıktan sonra dünyanın en büyük arkeoloji müzelerinden biri olan ve Zeugma dan çıkartılan eserlerin sergilendi Gaziantep Zeugma Müzesini geziyoruz Müzeden ayrılarak ardından İmam Çağdaş önünde serbest zaman vererek Antep çarşılarında geziyoruz .Gezi sonrası otelimize akşam yemeği ve konaklama için dönüyoruz.


8.GÜN
Sabahleyin alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Gaziantep’ten  İzmit’e yola çıkıyoruz. SİZ SAYIN MİSAFİRLERİMİZİ DİĞER TURLARDA TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE ALDIĞIMIZ NOKTALARDA BIRAKIYORUZ.
 

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR HİZMETLER 

*TURUMUZDA OTELLERDEKİ 6 SABAH AÇIK BÜFE KAHVALTILAR, 6 AKŞAM YEMEKLERİ (SET MENÜ VEYA AÇIKBÜFE) LÜKS ARACIMIZ,
*4 VE 5 YILDIZLI OTELLERDE 6 GECE 7GÜN YARIM PANSİYON KONAKLAMA ÜCRETİ,

*KOKARTLI REHBERLİK HİZMETLERİ
*ARAÇ İÇİ İKRAM VE ORGANİZASYON,
*SEYAHAT SİGORTASI TUR ÜCRETİNE DÂHİLDİR,

*ŞANLIURFA'DA SIRA GECESİ DAHİLDİR.
 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 
*TURUMUZDA ÖĞLEN YEMEKLERİ,

*MÜZE VE ÖREN GİRİŞLERİ,
*YOLDA ALINAN KAHVALTI VE OTEL YEMEKLERİNDEKİ İÇECEKLER, TRANSFER ÜCRETİ,
*TEKNE TURU,

Otobüslü turlarda 0,00 ve 1,99 yaş arası çocuktan ücret alınmaz ve koltuk verilmez. Özel olarak koltuk talep edilmesi durumunda koltuk bedeli alınır. 0-7 yaş ek hizmet bedeli ödemez. 1618 sayılı seyahat sigortası acentenin iflası durumunu ve paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Mesafeli satış sözleşmesi, teslimat ve iade koşulları, gizlilik ilkeleri sanal mağaza sayfamızın müşteri hizmetleri kısmında belirtilmiştir. Hizmet satın alan misafirlerimiz bu sözleşmeleri kabul etmiş sayılır.

Kalkış Durakları; Çayırova Mc. Donalds, Gebze center avm durağı, Hereke İtfaiye, Körfez yeni belediye binası durağı, Derince saray taksi karşısı, İzmit Yahya Kaptan.  Karamürsel Gölcük bölgeleri için servis araçlarımız vardır.

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez


Yorum Yap

Tur hakkında genel bilgilendirme

İptal şartları

Vize bilgileri