Menu
Your Cart

KARADENİZ BATUM TURU

 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
 KARADENİZ BATUM TURU
KARADENİZ BATUM TURU
CLUB KOZA TUR
TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELER BİRLİĞİ ÜYESİ +A GRUBU BİR TATİL VE TURİZM ŞİRKETİDİR. TÜRSAB A-9037 Detaylı Bilgi ve Rezervasyon : 0554 772 59 59
1.590,00₺

                                      KARADENİZ- BATUM TURU 


                                                                                               7 GÜN 6 GECE OTEL KONAKLAMASI

                                                                                                      "Batum Turu Fiyata Dahil"

                                                                                                          17 -24 HAZİRAN 2019

HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI – SAMSUN – ATATÜRK HEYKELİ – BANDIRMA VAPURU – ORDU- BOZTEPE – TRABZON –  AYASOFYA MÜZESİ – TELKARİ – MAÇKA- SÜRMENE – UZUNGÖL - AYDER YAYLASI – FIRTINA DERESİ - MİKRON KÖRPRÜSÜ – GELİN DÜVENİ ŞELALESİ- SÜMELA MANASTIRI – ZİGANA GEÇİDİ- AYDER – KAÇKARLAR – KAVRON KARAGÖL – HOPA - BATUM TURU – ÇORUH NEHRİ TİYATRO BİNASI - MEDEA HEYKELİ - BATUM LİMANI - ORTA CAMİİ – SARP SINIR KAPISI – HOPA- RİZE -  TRABZON


1.GÜN HAREKET

Değerli misafirlerimiz .23:00 de size özel belirtilen noktalardan hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.


2.GÜN  AMASYA – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI – SAMSUN – ATATÜRK HEYKELİ – BANDIRMA VAPURU – ORDU

Değerli misafirlerimiz  Otobüsümüzde buluşarak Amasya ‘ya doğru gece yolculuğuna başlıyoruz. Sabah 07.30 – 08.00 saatleri arasında Osmancık'ta verdiğimiz kahvaltı molamızın ardından 09.30'da Amasya'ya varıyoruz. Gezimize 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Şehzadeler Parkını geziyoruz, sonrasında Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. En son olarak da Amasya'yı tepeden görebileceğimiz ve fotoğraflarımızı çekebileceğimiz Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını panoramik olarak da görebileceğimiz Çakallar Tepesini ziyaret ediyoruz. Buradan öğle yemeğimizi almak için restoranımıza gidiyoruz. Havza üzerinden 1 saat 30 dakika süren bir yolculuğun ardından Samsun'a varıyoruz. İlk olarak Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini görüyoruz. Sonrasında doğu park alanı içinde yer alan ATAMIZI Samsun'a ulaştıran aslına uygun olarak yapılan Bandırma Vapurunu gördükten sonra saat 18.00 - 19.00 saatleri arasındaTirebolu’daki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN :  ORDU – BOZTEPE – TRABZON –  AYASOFYA MÜZESİ – TELKARİ - SÜMELA MANASTIRI – MAÇKA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Boztepe'ye çıkıyoruz. Ordu'yu ve Karadeniz'i ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Serbest zamanımızın ardından, Ordu'dan ayrılarak 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, Ayasofya Müzesini geziyoruz. Sonrasında telkari alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ardından ise Soğuksu mevkiinde bulunan Mustafa kemal Atatürk’e hediye edilen Atatürk köşkünü geziyoruz. Ardından ise meşhur Akçaabat köftesinin tadına bakmak için restaurantımıza gidiyoruz. Sonrasında Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Karadağ'ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan  SÜMELA MANASTIRI'NIN mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Freskleri gezisi ardından Trabzon’daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: KARACA MAĞARASI - SÜRMENE - AYDER YAYLASI – FIRTINA DERESİ - MİKRON KÖRPRÜSÜ – GELİN DÜVENİ ŞELALESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, doğ a harikası olan ve dünyanın 2. En değerli mağarası olan Karaca mağarasını görmek için meşhur Zigana geçidinden geçerek Gümüşhane’nin Torul ilçesine gidiyoruz. Ardından ise Karadeniz'in en gelişmiş kenti olan Trabzon'a varıyoruz. Bıçakları ve konakları ile ünlü Sürmene ilçesine uğruyoruz. Meşhur sürmene bıçaklarından alabilirsiniz. Buradan Rize'den geçerek  Karadenizin en güzel vadilerinden bir tanesi olan Fırtına Vadisine doğru yola çıkıyoruz.Fırtına Deresi'nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının tadına bakıyoruz. Keyifli öğle yemeğinin ardından.

Arzu eden konuklarımız için farklı tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz.

1.Seçenek: Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan ZİLKALE ( Zil Kalenin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız )  

2.Seçenek: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG

Gezimizin sonrasında, Fırtına Deresi'ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi'nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası. Kaçkar Dağları'nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrası yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşama yemeği ve konaklama Ayder Otelimizde.

 

5.GÜN : AYDER – KAÇKARLAR – KAVRON

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında gün boyu Ayder yaylasındayız. Tur ücretine dahil olan  Kaçkarların zirvesine gerçek bir yayla görmek için Kavron  yaylasına çıkıyoruz. Orada gerçek bir yayla hayatı görebilirsiniz. Sonrasında ise Ayder’e geri dönüyoruz.  İsteyenler Ayder kaplıcalarına girebilir. Yöre insanı ile sohbetler edebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder otelimizde.

 

6.GÜN: BORÇKA – KARAGÖL – HOPA - BATUM TURU – GONİO ( APSAROS ) KALESİ - ÇORUH NEHRİ TİYATRO BİNASI - MEDEA HEYKELİ - BATUM LİMANI - ORTA CAMİİ – SARP SINIR KAPISI – HOPA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ‘Benim için üzülme ‘ dizisininde çekildiği doğa harikası Borçka Karagöl’e gidiyoruz.(Ekstra) Borçka’dan minibüslere binerek gittiğimiz Karagöl’de çok hoş fotolar çekildikten sonra ayrılıyoruz. Öğlen yemeğini yedikten sonra ise Sarp sınır kapısına giderek geçiş işlemlerimizi yapıyoruz. Sonrasında  Batum'a hareket ediyoruz. Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın Oniki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio ( Apsaros Kalesi'ni )  panaromik görüyoruz.Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız,  şehir merkezi olacak. Ardından, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz.ardından  yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz.Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış

işlemlerini yapıp, Ardeşen’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hopa otelimizde.

NOT; Gürcistan Sınır kapısında yeni cipli kimlik bulundurulması zorunludur. Eski kimliği olan misafirlerimizin yeni cipli kimlik başvurusu yaparak almaları zorunluluktur. Alınmaması durumunda firmamız olacaklardan sorumlu tutulamaz. Gümrük polisleri şüpheli gördüğü kişilerinde ülkeye giriş iznine müsaade etmez bu durumda firmamızın sorumluluğu ve ya insiyatifi yoktur. Acentemiz yolcunun Türkiye konaklamasını sağlamaya çalışır ve yolcu grubu tura devam etmek için bekler. Ailesi ile birlikte ( Anne ve Babanın Aynı Anda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir..DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 16 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

 

7.GÜN: RİZE – RİZE BEZİ – UZUNGÖL – TRABZON

Değerli misafirlerimiz sabah kahvaltıdan sonra Rize’ye gidiyoruz. Meşhur rize bezi atölyesine uğruyoruz. Bez hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler alışveriş yapabilirler. Rize şehir merkezinde serbest zamanın ardından ise Karadeniz'in simgesi haline gelen Uzungöl'e hareket ediyoruz. gerçekleştireceğimiz serbest gezilerimiz sonrasında Uzungöl'de minibüslerimize binerek devam ediyoruz.  Tur ücretine dahil olan Karaster  yaylasını görüyoruz. Orada 580 yıllık konağı görüyoruz,  Yol güzergâhımız üzerinde birçok yayla daha görme şansınız olacaktır. vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Ardından ise Trabzon şehir merkezine geçiyoruz. Orada serbest zamanın ardından ise otelimize geçiyoruz.

8.GÜN : TRABZON – İZMİT

Değerli misafirlerimiz sabah kahvaltıdan sonra artık bu güzelliklerden ayrılarak İzmit’e doru yola çıkıyoruz. Yol üstünde giderken Giresun Tirebolu ‘ daki çay fabrikasına gidip Karadeniz çayının en güzellerinden hediyelikler alıyoruz. Sonrasında Ordu’ dan geçerken ise Karadeniz fındığının tadına bakıyoruz. Ve almak isteyenler asla pişman olmazlar. Gecenin ilerleyen saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Başka Koza Tur organizasyonunda buluşmak üzere Hoşçakalın…

Not: Rehber içeriği aynı kalmak kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Ekstra yayla  turlarında %50 çoğunluğun sağlanması koşulu ile programlar gerçekleştirilecektir.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                        

* Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                                                    

  * Mercedes Travego  Otobüsler İle Ulaşım                                                     

   * Çevre Gezileri                                                                                                        

* Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı                                                                               

* Açık Büfe veya Set Menü 6 Akşam Yemeği                                                         

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası                             

* Batum Turu                                                                                                           

* Kaçkar Kavron ve Uzungöl  Kraster yaylası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri                                                       

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler                                                                                     

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar                                                 

* Müze Ören Yeri Girişleri                       

* Zilkale ve Karagöl Yaylaları

* Batum Giriş Gümrük Vergisi


Yorum Yap

Tur hakkında genel bilgilendirme

İptal şartları

Vize bilgileri