Menu
Your Cart

BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ

BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
BÜYÜK BALKAN TURU VİZESİZ
CLUB KOZA TUR
TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELER BİRLİĞİ ÜYESİ +A GRUBU BİR TATİL VE TURİZM ŞİRKETİDİR. TÜRSAB A-9037 Detaylı Bilgi ve Rezervasyon : 0554 772 59 59
700,00₺

Gidiş: 04 MAYIS 2018  Dönüş : 10 MAYIS 2018  

TÜRK HAVA YOLLARI

Kocaeli'nden Atatürk Hava limanı Transferi Yapılacaktır.

Kültür Turunun Keyfi Kocaelide ClubKoza Tour

                                                                                                    Büyük Balkan Turu

MAKEDONYA –KOSOVA –ARNAVUTLUK – KARADAĞ- BOSNA HERSEK

TÜRK HAVA YOLLLARI İLE

OHRİD TEKNE TURU DAHİL

OHRİD SU KANALLARI TURU DAHİL

BLAGAY TEKKE GİRİŞİ DAHİL

 

1.      Gün: Istanbul – Üsküp-Kosova Prizren

Üsküp havaalanına geldiğimizde bizi bekleyen otobüsümüz ve yerel rehberimiz eşliğinde Kosovaya doğru gidiyoruz. 2008 Şubatı'nda Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye'nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Kosova turumuz Prizren şehriyle başlıyor. Olağanüstü doğa manzaraları eşliğindeki yolculuğumuzun ardından Prizren'e varış Bu şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz .Turumuzun bitiminde Makedonya'nın başkenti Üsküp'e hareket ediyoruz. Üskübe varınca Üsküp gezimize başlıyoruz. Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davut Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlarını göreceğiz. Günün sonunda  otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Üsküp’teki otelimizde.

2.      Gün:  Üsküp  – Kalkandelen- Bitola (Manastır) – Ohri

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Bitola (Manastır) şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde büyük çoğunluğunu Türklerden oluşan ve Makedonya’nın en büyük üçüncü kenti Tetova’yı (Kalkandelen) ziyaret ediyoruz. Osmanlı döneminde burada kalkanları delecek kadar güçlü silahların yapılması üzerine Kalkandelen adı verilen kentte 1495 yılında iki kız kardeşin desteğiyle yapılmış, duvarları rengârenk süslenmiş görkemli Alaca Cami’yi gördükten sonra Bitola / Manastır’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Balkanlar'ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya'nın tarih ve kültür cenneti, Makedonca'da da Manastır anlamına gelen Bitola' adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır'da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi'ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Manastır gezimizin ardından, Balkanların en önemli tatil bölgesi Ohrid’e gidiyoruz. Güzel bir lokantada Makedon gecesi eğlencesi ve akşam yemeği extra olarak satilacak. Geceleme Ohrid’deki otelimizde. 

3.      Gün: Ohri – Sv.Naum - Ohri

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Ohri şehir turu yapiyağız.Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, görülecek yerler arasındadır. İsteyenler  extra olarak Ohri tekne turuna katıllabilir. Ohrid gölünün müthiş manzarasını izleyerek St.Naum’a geçiyoruz. Ortodoksların en kutsal manastırlarından biri olan St.Naum Manastırının sizi karşılayacağı limandan kayıklara binmek için kısa bir yürüyüş yapıyoruz.  Yemyeşil doğa içerisinde adeta cennetten bir gün yaşayacağınız kayık turunda Ohrid Gölünü oluşturan tabiat mucizesi su kaynaklarını göreceksiniz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.      Gün:  Ohri – Tiran - Budva

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Arnavutluk'a gidiyoruz. Kafasan ve Elbasan üzerinden 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası İşkodra’dan geçerek, 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan Avrupa'nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ'a giriyoruz.  Yol üzerindeki avrupa jet sosyetesinin en gözde otellerinden birinin yer aldığı Sveti Stefan adasında fotoğraf molası vereceğiz. Mini Dubrovnik olarak adlandırılan Sveti Stefan adasını gördükten sonra, Adriyatiğin en gözde sahil kentlerinden bir tanesi olan Budva'da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği Budva'daki otelimizde.

5.      Gün: Budva – Kotor – Pocitel - Blagay

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Budva şehir turu yapiyoruz. Eski şehiri ve limani gördükten sonra Kotor'a gidiyoruz. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları.  Kotor gezimizin ardından Adriyatik Denizinin oluşturduğu harika manzaralar eşliğinde Kotor Körfezi'ni geçerek Bosna-Hersek’e geçiş yapıyor ve sonrasında, Poçitel’e gidiyoruz. 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış olan ve Türkçe’nin hakim olduğu Osmanlı Köyü Poçitel’de yapacağımız gezi sonrası Avrupa’nın en yüksek debili suyunun doğduğu kaynağı ve Bektaşi Tekkesinin bulunduğu Blagaj’a geçiyoruz. Bektaşi tekkesinde özel işlemeler, ahşap oymacılığın gelişmiş örnekleri ve Bektaşi soyağacının da bulunduğu eserleri de göreceğiz. Tekkenin hemen yanı başında bulunan nehir hattında serbest zamanımızı değerlendirip burada bulunan otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

6.      Gün: Blagaj – Mostar – Yablanica – Vrelo Bosne – Savaş Tuneli - Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Mostar'a hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koski Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde muhteşem manzaraları izleyerek Jablanica’da kuzu çevirme olarak ekstra ogle yemeğimizi alıyor ve yolumuza Saraybosna’ya kadar devam ediyoruz. Öğle sonunda Saraybosna’ya varışımız ile otele gidiyoruz.  Güzel bir lokantada Bosnak gece eğlencesi ve akşam yemeği extra olarak satilacak ve geceleme Saraybosna’daki otelimizde.

7.      Gün: Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından birlikte Vrelo Bosne'ye gidiyor ve muhteşem bir botanik parkında gezimizi yapıyoruz. Sonrasında Savaş Tüneli'ne gidiyor ve savaş dönemi çekilen zorlukları yerinde izliyoruz. Ardından, iki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya - Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olan, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik yürüyüş turu yapıyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, Tarihi Osmanlı Hanı Moriç Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiz. Rehberimiz beriltığı bir zaman  İstanbul'a hareket etmek üzere Saraybosna Havaalanı’na transfer. Bir başka turumuzda görüşmek üzere, hoş çakalın.

Uçuş Detayları


TÜRK HAVA YOLLARI İLE – ATATÜRK HAVALİMANINDAN ;

 TK1003  04 MAYIS  ISTANBUL – ÜSKÜP   07:50  - 08:25 

 TK1026   10 MAYIS SARAYBOSNA – ISTANBUL 21:10  - 00:05   

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler ;

·         Türk Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti

·         Belirtilen otellerde Toplam 6 Gece Konaklama

         6 Sabah Kahvaltısı - 4 Akşam Yemeği - 2 Uçak sandviç servisi - Koza aperitif servisleri

         Tur boyunca profesyonel acente hizmet sorumlusu,

·         Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmeti,                                                                                                                                                                                

         Tur boyunca profesyonel local rehberlik hizmeti,

         Ohrid Liman'dan St Neum Klisesine bot ile gidiş dönüş

·         Ohrid St Neum un ordaki su kaynaklarında tekne ile muhteşem gezi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

·         Kişisel Harcamalar

·         Vrelo Bosna Girişleri ; 5.00 Euro

·         Savaş Tüneli Girişi : 7.00 Euro

·         Makedon Gecesi :  35 Euro

·         Boşnak Gecesi : 35.00 Euro

·         Fiyata Dahil Olan Hizmetler 'de bildirilmeyen hizmetlerin tamamı

·         Seyahat sağlık sigortası – 10.00 Euro

         Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir. Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

 Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk 

Otobüslü turlarda 0,00 ve 1,99 yaş arası çocuktan ücret alınmaz ve koltuk verilmez. Özel olarak koltuk talep edilmesi durumunda koltuk bedeli alınır. 0-7 yaş ek hizmet bedeli ödemez. 1618 sayılı seyahat sigortası acentenin iflası durumunu ve paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Mesafeli satış sözleşmesi, teslimat ve iade koşulları, gizlilik ilkeleri sanal mağaza sayfamızın müşteri hizmetleri kısmında belirtilmiştir. Hizmet satın alan misafirlerimiz bu sözleşmeleri kabul etmiş sayılır.

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez

Yorum Yap

Tur hakkında genel bilgilendirme

İptal şartları

Vize bilgileri